Basenleri İnce Göstermenin Yolları

Basenleri İnce Göstermenin Yolları


Kadın da basen bölgesi bazı durumlarda çok fazla olması açısından giyinirken bu kısımların kapatılması ve kamufle edilmesini gerektirecek rahatsızlıklar oluşturabilir. Bu durumdan kurtulmanın en kolay yolu kıyafetlerin seçimine dikkat etmek ve nasıl kapatılacağını bilmekle sağlanabilir.

Eğer basen bölgeleriniz sizi rahatsız ediyorsa ve kapatmak istiyorsanız; en önemli nokta dikkatleri basen bölgenizden uzaklaştıracak; üst bölgeye kaydıracak kıyafetler ile sağlamanızdır. Üst kısıma giydiğiniz kıyafetler daha göz alıcı olursa ve aksesuarlarla tamamlanırsa basenleriniz dikkat bile çekmeyecektir.

Basenleri ince göstermek için daha çok koyu renkler de alt kıyafetler seçmeniz önemli bir ayrıntıdır. Açık renkler hatların belli olmasını sağlar. Özellikle bu kıyafetlerin siyah olması gerekmemektedir. Gri, kahve, koyu yeşil, kahve ve lacivert renkleri tercih edebilirsiniz.

Pantolonlarda genelikle bol paçalı olan kesimleri tercih etmeniz halinde basen bölgeniz daha ince görünecektir. Yukarıdan aşağıya bol inmesi basenleri  kapatmaya etkili olacak bir hiledir.

Desenli kıyafetleri tercih etmeyerek tek renkle basen bölgenizin daha ince görünmesini sağlayın. Desenli kıyafetler ya da çizgili kıyafetler sizi daha geniş basenli gösterecektir. Bu yüzden üst bölgenizde desenli gömlek ya da bluzlar tercih edebilirsiniz.

İnce bir bele sahip ve geniş basenli iseniz; bel bölgenize dikkat çekecek kalın kemerler ile bu durumu bertaraf edebilirsiniz. Eteklerde özellikle yüksek bel ve düz inen bol modelleri tercih edebilirsiniz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık