Islak görünümlü makyaj nasıl yapılır?2015 yılının moda trendleri arasında yer alan ıslak görünümlü makyaj kış sezonunda da oldukça revaçta. Ciltte oldukça hoş bir görünüm sağlayan ıslak görünümlü makyaj daha genç ve doğal bir görünüm yaratmaktadır. Peki ıslak makyaj nasıl yapılır? İşte sizlere kolay ve pratik bir şekilde ıslak görünümlü makyaj yapma önerileri;

Islak görünümlü makyaj yapılırken fondöten ve pudra kullanımı biraz arka planda bırakılmaktadır. Çünkü bu ürünler cildin daha mat görünmesine neden olmaktadır. Eğer cildinizin daha parlak görünmesini istiyorsanız alternatif bir çözüm olarak aydınlatıcı kullanabilirsiniz. Islak görünümlü makyaj yaparken asıl amacınız göz kapaklarının üzeri, elmacık kemikler ve burnun üst kısmının parıltılı göstermek olmalıdır.

Islak görünümlü makyaj için çok az miktarda fondöten uygulayarak aydınlatıcı ile cildinize ışıltı kazandırabilirsiniz. Islak görünümlü makyajın son aşamasında ise renkli nemlendirici uygulayabilirsiniz.

Islak görünümlü makyaj için 2 farklı tonda allığı isterseniz karıştırarak, isterseniz de üst kısma daha koyu, yanağın iç kısmına doğru daha açık renk uygulayarak sürebilirsiniz. Ayrıca gözünüz için kullanacağınız farın da ışıltılı olmasını öneririz.

Eğer gösterişli bir kombin hazırladıysanız cildinizin güzelliğini ön plana çıkarmak için ıslak görünümlü makyajı tercih edebilirsiniz. Ayrıca bu makyaj stili günlük yaşam için de oldukça ideal bir seçim olacaktır. Fondöten ve pudra ile cildinizin daha da yaşlı göründüğünü düşünüyorsanız ıslak görünümlü makyaj tam size göre.

ıslak makyaj video

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık