Kırışıklıklar İçin Maske Tarifleri

Kırışıklıklar İçin Maske Tarifleri


Cildiniz de oluşan kırışıklıklar için maske tarifleri uygulayarak bunları giderebileceğinizi biliyor muydunuz? Hemde pratik bir şekilde! Yaşımız ilerledikçe artık yüz bölgesinde kırışıklıklar baş göstermeye başlar. Ve aynaya baktıkça bundan rahatsız olmamak mümkün değil. Gençlik yıllarınızda ki o günleri özlemle anarsınız. Şimdi bu ciltte oluşan kırışıklıklar için maske tarifleri vererek sizleri tamamen olmasa da bir nevi bu durumdan kurtarmayı diliyoruz. Öncelikle bu sorun neden oluşur onu öğrenelim.

Cilt Kırışıklıkları Neden Olur

-Alkol ve sigara kullanımı
– Stres
– Yeterli beslenmeme (C vitamini ve B2 eksikliği)
– Makyaj için kullanılan kozmetik ürünler
– Fazla güneş ışığında kalma
– Solaryuma fazla girilmesi
– Çevre ve kirli havalar

Bu gibi nedenler cilt kırışıklıklarının başlıca nedenleridir. Üstte ki maddeler harici doğal kırışıklık oluşması da olabilir. Zaman içinde özellikle 40 yaşından sonra yüzümüz de bulunan esnek lifler zayıflamaya başlar. Yukarıda belirttiğimiz üzere yüz de kullanılan cilt bakım kremleri, makyaj ürünleri de bu liflerin daha çok aşınmasını sağlar ve kırışıklıklar bu sayede meydana gelir. Bunlara karşı önlem almak gerekiyor. Bazı kırışıklıklar için maske tarifleri uygulamaktan ziyade, aşşağıda bulunan adımları da uygulamalısınız.

Kırışıklık Giderici Faktörler

-Alkol, sigara, kafeinli içeceklerden kesinlikle uzak durun.
– Düzenli spor yapın
– Günlük en az 2 litre su tüketin
– Kozmetik ürünlerini kullanmaktan kaçının
– Sauna’ya girin
– Güneş ışığında fazla durmayın
– C ve E vitamini içeren kremleri kullanın
– Stres’ten uzak bir yaşam sürü

Tüm bunlardan hariç olarak vereceğimiz maske tariflerini uygulayın.

Kırışıklıklar İçin Maske Tarifleri

Kırışıklıklar İçin Limon Maskesi

Malzemeler: Yarım limon ve 2 tatlı kaşığı karbonat

Uygulanışı: Limonu ortadan ikiye bölün ve yarım limonun suyunu bir tabağın içine sıkın. 2 tatlı kaşığı karbonat’ı aynı tabağa koyun ve krem kıvamına gelene kadar çırpın. Yüzünüze uygulayın ve 10 dakika bekleyin. Daha sonra ılık su ile temizleyebilirsiniz. Bu maskeyi haftada 1 kere uygulayabilirsiniz.

NOT: Cilt tipi kuru olanlar için limon yüzünüz de tahrişe sebep olabilir. Bir diğer unsur ise, maskeyi yaptıktan sonra güneş ışınlarına maruz kalmayın.

Kırışıklıklar İçin Bal Maskesi

Malzemeler: 1 yumurtanın akı, 5 damla sandal ağacı yağı, 1 yemek kaşığı bal, 4 damla rezeneyağı

Uygulanışı: Yüzünüzü güzelce yıkayın ve kurulayın. Tüm malzemeleri bir kaba koyun ve karıştırın. Daha sonra maskeyi yüzünüze uygulayın ve 20 dakika kadar bekletin. Sonra ılık su ile durulayın. Haftada 1 kere uygulayabilirsiniz.

Kırışıklıklar İçin Elma Maskesi

Malzemeler: 1 adet elma ve 1 tatlı kaşığı kaymak

Uygulanışı: Kaymağı güzelce bir su’da kaynatın. Daha sonra elmayı rendeleyin ve onu da ilave ederek tekrar 5 dakika boyunca kaynamaya bırakın. Karışık ılık bir hal aldıktan sonra yüzünüze sürün ve 30 dakika boyunca bekleyin. Haftada 1 kere olacak şekilde uygulayabilirsiniz.

Kırışıklıklar İçin Yoğurt Maskesi

Malzemeler: Yarım muz, yarım çay kaşığı portakal suyu, 1 çay kaşığı yoğurt, 1 çay kaşığı bal

Uygulanışı: Muzu güzel bir şekilde çatalla ezin. Daha sonra diğer malzemeler ile birlikte bir kap’a koyun ve karıştırın. Yüzünüze sürün ve 15 dakika beklettikten sonra ılık su ile durulayın.

NOT: Bu maske haftada 1 kez uygulanabilir. Kuru bir cilt’e sahipseniz haftada 2 kez uygulayın.

Şimdilik sizler için verebileceğimiz kırışıklıklar için maske tarifleri buraya kadar. Sağlıklı bir yaşam sürmeniz dileğiyle, esen kalın.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık