Küçük Gözler İçin MakyajGüzel görünmenin en önemli unsurlarından birisi de etkili bakışlara sahip olmaktır. Çoğu kadın gözlerinin güzelliğine güvenirken, çoğu kadınsa göz makyajındaki ufak hileler sayesinde etkili bakışlara kavuşmaktadır. Ancak şunu belirtmekte fayda var ki etkili ve büyüleyici bakışlara kavuşmanın en önemli yolu doğru göz makyajıdır. Büyük gözler için makyaj yapmak kolay olsa da küçük gözlere makyaj uygularken doğru teknikleri kullanmak son derece önemlidir. Aksi halde gözler olduğundan daha küçük görünerek tüm etkisini kaybedebilir. İşte sizlere küçük gözler için makyaj önerileri;

Eğer küçük gözlere sahipseniz gözlerinizi olduğundan daha büyük göstermek için sarı ve krem tonlarında baz uygulamanızı öneririz.

Gözleri biraz daha büyütebilmek için gözlerin tam bitiş noktasında kaz ayağı dediğimiz gölgelendirmeyi uygulayabilirsiniz. V şeklinde uygulayacağınız bu gölgelendirme için koyu tonlar tercih edebilirsiniz.

Gözünüzün daha büyük olması için uyguladığınız koyu gölgeyi fırça yardımıyla dışa doğru iyice dağıtın. Bu sayede alttaki baz ile koyu renk birbirine daha uyumlu hale gelecektir.

Göz mesafesini kaldırabilmek için kaş üstüne ve diğer kısımlara da açık renk farla geçin.

Küçük gözlere makyaj önerileri arasında sizlere bir tavsiyemiz de farlarınızı parlak tonlarda tercih ederek daha aydınlık bir makyaj elde etmenizdir.

Küçük gözlere sahip bayanlar asla göz içine kalem uygulamamalıdır. Göz üstüne uygulanan renk tonunu aynı şekilde göz altına da uygulamalıdır. Ardından da gözün üzerine çok ince bir şekilde eyeliner çekilmelidir. Son olarak gözlerinize içten dışa doğru rimel uygulayarak makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Yorum Yaz

Yukarı Çık