Yağlı Ciltler İçin Maske Tarifleri

Yağlı Ciltler İçin Maske Tarifleri


Evde rahatça vücudunuza uygulayabileceğiniz yağlı ciltler için maske tarifleri ile kusursuz bir cilde kavuşmayı hangi kadın istemez ki? Birçok kadın yağlı bir cildi olduğu için şikayet eder. Bu zaman zaman bizler için sorun olsa da, yararları da yok değil. Örnek vermek gerekirse, yağlı cilde sahip olanlar da yaşlanma, sarkma, kırışıklık gibi problemler çok az seviyede görülmektedir. Veyahut erken yaşlanma gibi bir problem çok nadirdir. Bu taraftan bakınca bir avantaj olarak göreceksiniz. Bu durumdan şikayetçi olduğunuz gibi, mutlu da olmalısınız. Şimdi geçelim bize lazım olan maske tariflerimize.

Yağlı Ciltler İçin Maske Tarifleri

Yağlı Ciltler İçin Domates Maskesi: 1 kaşık domates suyu, az biraz kil

Hazırlanışı ve Uygulama: Domates suyunu ve kili iyice karıştırdıktan sonra yüzünüze uygulayın ve kurumaya bırakın. Kuruduktan sonra yüzünüzü ılık su ile durulayabilirsiniz. Bu maske 15 dakikadan fazla yüz de tutulmamalıdır. Yüzünüzde kızarıklık meydana gelebilir.

Yağlı Ciltler İçin Bal ve Limon Maskesi: 1 tatlı kaşığı bal, 1 tatlı kaşığı limon suyu, bir miktar süt

Hazırlanışı ve Uygulama: Bal ve limon suyunu bir kaseye koyduktan sonra az az süt ilave edin. Yeteri kadar kıvama ulaştıktan sonra boynunuz ve yüzünüze uygulayın. Maskenin kurumasından sonra nemli bir sünger veya pamuk yardımı ile temizleyin. Bu maske cildinizde siyah nokta ve aknelerin oluşmasını önlemekte faydalıdır. Ayrıca yağ miktarını da dengelemektedir. 15 gün aralıklar ile uygulayabilirsiniz. Diğer maskelere nazaran yağlı ciltler için maske tarifleri arasında en çok kullanılan yöntemdir.

Yağlı Ciltler İçin Nane Maskesi: 1 çay kaşığı nane yağı, yarım muz, 1 yemek kaşığı yoğurt, 1 çay kaşığı kil

Hazırlanışı ve Uygulama: Tüm malzemeleri bir kaba koyup karıştırın. Çok fazla kil koymamaya dikkat edin. İyice karıştırdıktan ve maske kıvamına geldikten sonra yüzünüze sürün. Kurumasını bekleyin ve ılık suyla güzelce durulayın. Haftada 1 kere uygulamak şartı ile kullanabilirsiniz.

Yağlı Ciltler İçin Kil Maskesi: 3 yemek kaşığı kil, 2 tatlı kaşığı su, 2 yemek kaşığı maya, 1 tatlı kaşığı toz şeker

Hazırlanışı ve Uygulanışı: 2 tatlı su kaşığını kaba koyun ve mayayı ilave edip eritin. Daha sonra üstüne toz şekeri ilave edin ardından karıştırın. Daha sonra başka bir kaba malzemelerimizin arasında bulunan kil’i koyup yoğun bir kıvam alana kadar karıştırılır ve diğer karışımımızın içine aktarılır. 15 dakika boyunca dinlenmesi için bekletin. Daha sonra yüzünüze uygulayıp 30 dakika kadar bekleyip bol su ile yüzünüzü yıkayın. 10 gün ara ile uygulayabilirsiniz.

Dediğimiz üzere yağlı ciltler için maske tarifleri uygulayarak pürüzsüz bir cilde kavuşmayı sağlayabilirsiniz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık